طلوع خواهم کرد.

حیاط خلوت ذهن من!

طلوع خواهم کرد.

حیاط خلوت ذهن من!

۸ مطلب در فروردين ۱۳۹۶ ثبت شده است

یه دوره چندروزه خوددرگیری و فاز غم رو پشت سر گذاشتم.البته الانم مطمین نیستم زیاد که پشت سر گذاشته باشمش.ولی خوب, دارم تلاش میکنم که شرایط رو بهتر کنم برای خودم.دنبال یه سری تغییراتی هستم که حالمو بهتر کنه.پنج تا هدف مهم برای خودم نوشتم که حتما باید انجام بشن.یعنی دقیقا میدونم چیا هستن.ولی از پسشون بر نمیام.یکیشون برنامه ریزی برای کاهش وزن و کنترل خورد و خوراکه و صد البته در کنارش ورزش کردن.فقط و فقط الان این تصمیم برای اینه که حس میکنم واقعا سلامتیم داره به خطر می افته و از اون بدتر از نظر روانی اعتماد بنفسم رو به شدت کم کرده.فقط بخاطر خودم.نه بخاطر میم و بچه ها و نه بخاطر حرف دیگران.دو سه بار هم تصمیم گرفتم و شروع کردم ولی بی نتیجه رها شد متاسفانه.دیگه نمیخوام بی گدار به اب بزنم و بازم,شکست.

شما وقتی یه تصمیم میگیرید چیکار میکنید برای به نتیجه رسیدنش؟ تاحالا شده یه تصمیم سخت بگیرید و به نتیجه برسید؟ چیکار کردین دقیقا.قلق هاشو به منم بگید لطفا.خیلی احتیاج دارم.


دیروز جمعه ی مزخرف و دلگیری بود.حتی یه یادداشت رمزی خیلی تلخ و پر از گلایه رو هم نوشتم ولی بعد پشیمون شدم و پاکش کردم.بنظرم این احساسات گذرا و موقتی ثبت نشن بهتره.چون میگذرن و بعدش ادم فراموش میکنه.دیشب و امروز خبرای خوبی شنیدم الهی شکر.

برای اینکه از سمت دیگران ضربه نخورید و ناراحت نشید حالا چ دوست و اشنا و چ نزدیکان فقط کافیه ازشون توقع نداشته باشید! از هیچکس توقع نداشته باشید و رو پای خودتون وایسید.اونوقت هرکی بهتون کمک و محبتی کرد میذارید به حساب لطف و مهربونیش (نه صرفا وظیفه) وکلی لذت میبرید و خوشحال میشید از اینکه به فکرتون هست و اگه هم نکرد که خوب دیگه توقعی نبوده و ناراحتی پیش نمیاد.من این کارو کردم.عالیه.

برای هدیه روز پدر ,بابا و مامانم راهی یک سفر زیارتی شدن.اینقد براشون خوشحالم که حد نداره.برای بابای همسر هنوز فکری نکردیم.البته خواهرش زنگ زد و هماهنگ کرد که برای دوشنبه همه خونه پدرشون جمع شیم و ...

سه شب گذشته که تنها بودم نهایت تا ١٢/۵ یک بیدار بودیم و بعد خاموش کردیم و تو تاریکی مطلق خوابیدم.خواب عمیق و راحتی هم داشتم.در حالی که قبلا گاهی تا صبح هم باید چراغ یا تلوزیون روشن می بود.چون میترسیدم! امشب اخرین شیفت شبه و تموم میشه اگه خدا بخواد.

مشکلات و کمبودها همیشه هستن.ولی گاهی میشه ندیدشون.میشه گاهی بهشون فک نکرد.میشه گذاشتشون گوشه ی کمد و درشون رو قفل کرد.هرچقد هم سروصدا کردن بازم بهشون توجه نکرد.

بعدا نوشت:

+کادوی  بابای میم هم حل شد.بازم شراکتی با بقیه خواهر و برادرا.

+برای میم دوس دارم یه جفت کفش بگیرم.چون لازم داره.امیدوارم بشه.

+موقع رفتن مسافرا  کلی بغض داشتم.خدایی بود که نترکید جلوی همه.

+چند روزه اصلا حوصله اشپزی ندارم.همش سر هم بندی کردم این چند روز.حالا سختمه مثه آدم برم تو آشپزخونه یه چیز آدم وار درست کنم.هووووووف!

امیدوارم ختم به خیر بشه.اصلا دلم نمیخواد به کسی رو بزنم.یا حس کنن که داریم سواستفاده میکنیم.

با میم کلی خندیدیم و حرف زدیم درموردش. ولی اخرش بغضم گرفت.

بهش میگم دیگه"" هیچوقت"" نذار این جوری بشه...

خسته شدم از اینهمه ریخت و پاش. بسکه جمع کردم و باز اینا ریختن.آسایش نداریم از دستش.هرروز و هرروز  اینجاست.از دست خانواده اش بیشتر کفریم تا خود بچه!

+دکمه ی خروج من گم شده!

1/چقد خوبه که نه حال خوب و نه حال بد هیچکدوم موندنی نیستن و میگذرن.امشب خوب بود و خوش گذشت  با اینکه روز بدی داشتم.

2/ریزگرد ها راهشون رو کج کردن به سمت ما.از غروب کلی گرد و خاک رفته تو حلقمون و باد شدیدی میاد.

3/چقد بده نتونی ,جاییی که دعوتی و دلت میخواد بری،رو بری به دلایلی که فقط خودت میدونی.قرار شد دیگه اصن صحبتش رو هم نکنیم.حالا خوبه فامیلای میم بودن.اگه فامیلای خودم بود بیشتر ناراحت میشدم.یوهاهاهاها.

4/تعطیلات تموم شد.بعضی ها خیلی تاکید دارن حتما بقیه بفهمن چ میکنن.حتمن حتمن همه بفهمن ""خوشبختن"".خیلی خنده داره.یکمی واسه دل خودتون خوش باشید! ایضا اینکه اینقد ظاهربین نباشیم!(خطاب به خودم)

5/ درختای باغچه سبزسبز شدن.من عاشق این رنگ سبز مغز پسته ای روشنم.خیلی تو چشم میان.

6/به اتفاقاتی که چند روز اینده قرار بیفته  که فک میکنم استرس میگیرم… با اینکه میدونم اون بالاسری هست ولی بازم...میدونم که زندگی بدون مشکل و دغدغه  تقریبا وجود نداره…

کلافه و بی حوصله ام.همش تمایل به خواب دارم.ساعت دو خوابیدم که بهتر شم.یعنی گیج خواب بودم.نمیذارن.دم به دیقه دعواشون میشه و صدام میکنن.بی خیال شدم.حالا که خواب از سرم پریده خودشون خواب رفتن!

امروز بین همراهی یک روزه با خانواده و همراهی نصف روزه با همسر دومی رو انتخاب کردم و این شد که الان میم رفته سرکار و ما خونه ایم و بچه ها دو ساعتی هست که خوابن.

اخیرا هرجا که میریم بیشتر از چند ساعت که طول بکشه کلافه میشم و میخوام زودتر برگردیم خونه.تا دیشب دو دل بودم که برم اونجا یا نه.ولی بعد فک کردم که اونا یه جمع سی چهل نفری هستن که من تو اون جمع راحت نیستم و بدون همسر و با وجود بچه ها واقعا خسته میشم.گرچه بقیه معتقدن بچه ها کاری ندارن که ,میرن بازیشون رو میکنن!

دیشب موقع خواب باز افکار منفی و مزخرف هجوم آوردن.میم هم خواب بود.با چشمای اشکی و خیس خواب رفتم.امروز خوبم البته.چند روز پیش یه مادر و دوبچه ٧و١٢ ساله اش که از آشناهامون بودن تو تصادف فوت کردن.خیلی خبر بدی بود.یه مرضی دارم که وقتی خبر فوت کسی که میشناختم و دیده بودمشو میشنوم خیلی بهم میریزم.به این فک میکنم که اون طفل معصوم ها چقد عمرشون کوتاه بود.اون مادر چقد آرزو و کار نکرده داشته حتما.چند سال پیش چند روز پیش چند ساعت پیش شاید هیچوقت,هیچوقت, به این فک نمیکرده که سرنوشتش اینجوری باشه و پایان عمرش انقد نزدیک...

تعطیلات عید هم که داره کم کم تموم میشه.واسه اکثر بچه مدرسه ای ها امروز غروب خیلی دلگیره.خودمونم بچه بودیم همین بود دیگه.ولی خوب ما که فعلا نداریم زیاد تغییری تو برنامه ها ایجاد نمیشه و با همین فرمون میریم جلو.دلم برای بارونای اول سال تنگ شده.هوا گرم شده دوباره و گرمای هوا منو دیوونه میکنه.البته الان که داشتم ویرایش میکردم بارون خیلی شدیدی  گرفته...از اون بارونای بهاری که یهو رگباری میگیرن و زود هم تموم میشن...

+ تو جاده درحالی که داشتیم برمیگشتیم و همه داشتن میرفتن 'عزیز نازنین من نگو که خوابه و خیال' رو با هم میخوندیم... مشکلات م ا ل ی و د ن د ا ن درد همچنان هستند!

یک هفته ای میشه ننوشتم.حرف بود واسه گفتن ولی حس و حال نوشتن نبود.٩۶شروع خوبی داشت برامون.بیشتر به گشت و گذار گذشت.خونه پدر بزرگا و مادر بزرگا وبعضی اقوام دیگه سرزدیم.دوم فروردین هم یه سفر درون استانی رفتیم با خانواده همسر که خوش گذشت.ولی از اونجایی که نمیشه همه چیز گل و بلبل باشه که! روز پنجم دقیقا صبح روزی که قرار بود با یه جمعی بریم دامان طبیعت با میم یه دلخوری ها و ناراحتی پیش اومد و ... 

البته رفتیم و هردو وانمود کردیم که چیزی نیست.ولی من از ته دل ناراحت و غمگین بودم.هوا انقد عالی بود که نگو.دم به دیقه بارون میگرفت و قطع میشد.همه جا مه ولی هوا هم خیلی سرد بود.اونجا برنامه هاشون آش پختن رو اتیش, کوهنوردی, پیاده روی رو تپه ها, اتیش درست کردن زیر بارون, چای اتیشی و خوردنی های خوشمزه, والیبال و دورهمی بود ولی من ته دلم غم بود و از هیچی اونجوری که باید لذت نبردم...

البته دیروز خود به خود اشتی کردیم و چهارتایی رفتیم خارج از شهر و بازم تو دامان طبیعت ولی هوا خیلی سرد و بارونی بود ونشد که پیاده شیم.ولی همونم خوب بود.این چند روز اینجا همش هوا ابری و بادی و یا بارونی بوده.همه جا تمیز و تازه است.خیابونا, درختا, کوچه ها, سبزی درختا ادم رو به وجد میاره. هوا عاااالیه.خدایا ممنونتم.

+احتمالا بیست فروردین مسافر مشهد بشیم.سفر با بچه ها و مخصوصا دخترک کوچیک یه کمی سخته.وقتی بدخواب میشه یا ساعت خوابش عوض میشه یا وقتی خسته اس بداخلاق میشه و دایم میچسبه به من...

+دوباره رفتیم تو بحران مالی.البته به صورت موقت.الهی؛ نگاهی بنما بما.

+تو خونه موندن تو روزای ابری و توی تعطیلات خیلی دلگیره...

+دندونم درد میکنه.نمیدونم تا کی میتونم دردش رو تحمل کنم.فعلا که قابل تحمله.آخه الان وقتش بود؟!

+از فردا صبح دوباره همسر باید بره سرکار.بعد چند روز تعطیلی.تازه روز سیزدهم هم شیفته عصره و احتمالا جایی نریم.