طلوع خواهم کرد.

حیاط خلوت ذهن من!

طلوع خواهم کرد.

حیاط خلوت ذهن من!

یادداشت پنجاه و سه

دوشنبه, ۲۵ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۲۴ ق.ظ

وای امان از بی خوابی.امان از وقتی که هی این پهلو اون پهلو میشی هی میچرخی هی خمیازه میکشی ولی خواب از سرت پریده! دیگه کلافه شدم و گوشیمو روشن کردم.با اینکه فردا کلی کار دارم.

فیلم دختر رو دیدیم.موقع دیدنش همش یاد دوست وبلاگیم بودم که در مورد این فیلم گفته بود.اون جاییش که دختره با دوستاش تو دوتا ماشین تو خیابون با صدای اهنگ یگانه جیغ میکشیدن و ویراژ میدادن رو دوست داشتم.دارم فک میکنم نسل ما و نسل بعد از ما چ آدمای غمگینی هستیم.شادی مون خیلی کمه.خنده مون و کارای هیجان انگیز مون کمه.زندگی هامون سخت شده.نسل قبل از ما هیچی نداشتن و همدیگه رو داشتن و شادتر بودن.ولی ما ظاهرا همه چیز داریم و همدیگه رو نداریم.و همش در حال نالیدن از شرایط و روزگارمون هستیم.واسه همینه که مردم ما از هر موضوعی ولو پر درد هم جوک میسازن و بهش میخندن.ما دنبال مسکن برای درد هامون هستیم و این مسکن شادی و خنده و داشتن روحیه خوب و اعتماد بنفسه.چیزی که هیچکس به فکرش نیست.از بالا بالاها بگیر تا اون پایین و مردم عادی.هیچکس به فکر این انرژی و استعدادی نیست که تو کارهای بیهوده و مسخره داره هدر میره.فیلم طنز درست و حسابی نداریم و اگه هست هم لودگی یه.جاهای تفریحی مون کمه و خانم ها و دختر خانوم ها اکثرا راحت نیستن و نمیتونن همه جا بی دغدغه و با خیال راحت باشن از دست بعضی از جنس ذکور مزاحم محترم! سینما همش شده درد و سیاهی و نکبت.مضمون اکثر موسیقی ها شده خیانت و ترک کردن و دورویی و ناراحتی.چون جامعه غمگین پسنده.

بعضی وقتا فک میکنم شاید ما زیادی سخت میگیریم بعضی جاها.شاید اگه یکم توقعاتمون رو بیاریم پایین تر زندگی شادتر و رضایتمندانه تری داشته باشیم.باور کنید بعضی وقتا باید بی خیالی طی کرد.اگه مشکلی رو نمیتونی حل کنی و از توانت خارجه بی خیالی طی کن.سخته ولی شدنیه.شاید این یه ارزوی محال باشه ولی کاشکی یه روزی بیاد که همه ی جوونها شاد باشن.بخندن از ته دل.بزنن زیر اواز از خوشی.قشنگ ببینن دنیا رو و راضی و شاکر باشن...

  • ۹۵/۱۱/۲۵
  • طلوع ماه

نظرات  (۷)

یادم نمیره چند سال پیش که تازه جک های پ ن پ اومده بود با خوندن هر کدومشون غش غش می خندیدیم، الان شاید چند ماه یک بار از یه جک خندمون بگیره!!! کار طنز نویس هامون خیلی سخت شده ولی اشک مردم رو میشه به راحتی درآورد :|
پاسخ:
اوهوم.هرچی میگذره بدتر میشه.کلا ما ایرانی ها ادمای احساسی  هستیم.زود اشکمون در میاد و احساساتی میشیم!
توقعمون که زیاد شده
بعضی وقتا چهارتا سیخ جگر خوردن کلی آدمو شاد میکنه
ما حوصله مون سر می رفت، می رفتیم پیاده روی و چند سیخ جگر میخوردیم میومدیم خونه. کلی هم حرف می زدیم
هزینه خاصی نداشت. هم ورزش بود هم حال و هوا عوض می شد.

پاسخ:
ای جان.
چقد خوب.راست میگی از اینکارا زیاد میشه کرد نیاز به امکانات خاصی هم نیست.
ولی خوب بیشتر وقتا امکان این تفریحات ساده و کوچیک هم وجود نداره برای کسی که تنها باشه.
ما ایرانیا دائم دنبال غمیم نگاه کن همش عزاداریه همش ناله همش گریه. روز وفات انبیا تعطیله اما روز تولدشون هیچ خبری نیست.
پاسخ:
اره خوب.برای عزا هزاران برنامه,دارن و برای شادی هیچی.عملا خیلی جاها هم جلوی شادی ملت رو  میگیرن!
سلام بانو.
با حرفات موافقم. خندیدن و خنداندن هنره که ماها در زندگیهامون نداریمش. مسئولین هم که به عمد اجازه خندیدن و شاد بودن نمیدن!!
کافیه دلت بخواد یه مناسبت کوچیک پیدا کنی یا حتی بسازی برای شادبودن، زهر مار آدم میکنن اون شادی رو. هر روز در همه جا فقط خبر جنگ و عزا و کشتن و مردن و ظلم و بدبختی و اینهاست.
آرزو به دلمون مونده یه موسیقی خوب و درست درمون از تی وی پخش بشه. حالا نمیگم موسیقی شاد ! همون سنتی های اصیل رو هم ازمون گرفتن که فقط اشعار حافظ و مولانا بود!!

سیاست کشور هست که مردم غمگین باشن. چون مردم غمگین قابل کنترل تر هستند تا مردم شاد!
و مردم مجبورن با مناسبتهایی بزور خودشونو چندصباحی سرگرم کنن و شاد کنن.

ایراد این وضع مستقیما به مسئولین کشور برمیگرده.

اما پدر و مادرها هم نقش دارند. باید از کودکی بچه رو شاد بار آورد. آزادیهای روحی در حد مجاز بهش داد و حتی خود پدر و مادر هم با بچه شادی کنند و بخندند و سرحال باشند.
پدر و مادرهای ما که همش از جنگ میگن و فرهنگ شهادت. همین!
پاسخ:
سلام مرضیه جان.کامنتت رو دوباره خوندم.درست میگی.مسیولین خیلی کارا میتونن بکنن و نمیکنن. دلممیخواد یه روزی باشه که دخترا و زنای دوروبرمون شاد  باشن و از ته دل بخندن.خیلی هم دور و دست نیافتنی نیست ها.
در مورد پدر مادرها هم ما عمدتا والدین خسته و بی حوصله ای هستیم برای بچه ها مون.وگرنه هزار تا کار میشه انجام داد واسه اینکه با بچه خوش بگذرونیم!
راستی من هروقت اسم تورو میبینم یاد یاسوج می افتم.ما یه بار اومدیم یاسوج .جایی برای اسکان نداشتیم.یه اقایی که نه ما اونو میشناختیم  نه اون مارو.مارو برد خونه خودشون و خونواده اش خیلی گرم از ما پذیرایی کردن.خیلی برام جالب بود چون وضع مالیشون هم زیاد خوب نبود.یاسوج شهر دوست داشتنییه.

سلام.امان از بیخوابی.گاهی پیش میاد.بعدش سخته که ادم باید با بیخوابی جوجه داری هم کنه.
من دارم سعی میکنم که علت اساسی شو بفهمم.در مورد خودم هم یه چیزایی کشف کردم.
البته عقیده دارم شادی از درون میاد.وقتی از درون خوبی از کوچیکترین چیزا لذت میبری و ذوق میکنی..
از صمیم قلب ارزو دارم شما و گل دخترا سلامت و خوشحااال باشین.
پاسخ:
سلام نبکا.من عمدتا عصرا نمیخوابم  و شبا دیگه مثه جنازه میشم از خستگی.بعضی وقتا هم ادم از شدت خستگی خواب نمیره.در هرصورت کلافه میشه آدم.
اول باید دلت شاد باشه تا بتونی به بقیه هم منتقلش کنی...
متشکر عزیزم.شما هم همینطور.
سلام خوبی. پست قشنگ و پرمغزی بود. با همش موافقم.  ما خیلی سخت خیلی سخت شادی میسازیم اما غم شده مثل هوایی که نفس میکشیم همراه همیشگی مون . خارجی ها خیلی راحتر و بهتر از ما از زندگی لذت میبرن حتی نه تو ازدواج و نه حتی طلاق سخت نمیگیرن و از با هم بودن لذت میبرن وقتی هم قرار به ترک کردن باشه همدیگه رو آزاد و رها میکنن که تنهایی هم شده لذت زندگی رو ببرن نه مثل ما ....
که توی یه کامنت نمیشه همه حرفها رو زد ....
پاسخ:
سلام عزیزم.ممنون.قبول دارم خیلی جاها الکی سخت میگیریم و الکی بهمون سخت میگیرن.یه چیزای به عنوان عرف جاافتاده که خیلیاشون هم درست نیستن.به قول تو اگه بخوای بگی میشه یه طومار...
خب چون من یاسوجی ام تقریبا و تو وبلاگم مدام درباره شهرم مینویسم  ((:
چه خوب که انسانهای خوبی به پستتون خوردن. احتمالا از خوبی خود شما بوده و خدا اونجا براتون جبران کرده.
ان شاالله همیشه و از همه جا خاطرات خوب داشته باشین  (:
پاسخ:
بنظرم شهر آروم و سرسبزیه که تو خبری از شلوغی و ترافیک و دود نیست...
ممنون لطف داری.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">