طلوع خواهم کرد.

حیاط خلوت ذهن من!

طلوع خواهم کرد.

حیاط خلوت ذهن من!

یادداشت صد و شصت و شش

پنجشنبه, ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۴:۴۱ ب.ظ

1_سیب میگه مامان دوست دارم موهام یه روزی اندازه موهای گریس (خواهر اسکار تو ممول!) بشه.ولی تو خیلی خسته میشی چون اونوقت باید روزی سه چهار ساعت وقت بذاری که موهامو شونه کنی😁.اینم بگم که موهاش پرپشت و تقریبا بلنده و دلمون نمیاد کوتاهشون کنیم.خودش هم از موی بلند خوشش میاد ولی از شونه کردنشون نه😐 معضلیه واسه خودش این موضوع.

2_گلابی خانوم علاقه ی زیادی به موندن تو دستشویی داره!!! البته خود دستشویی که نه اون قسمت دست شستن و آب بازی و مسواک و صابون و کف بازی و آواز خوندن و ...😊 معمولا وقتی میره دست به آب باید چندباری صداش کنیم تا بیاد بیرون.دیروز وقتی اومده بیرون شیر رو یادش رفته ببنده و در رو بسته اومده و بعد ما رفتیم بیرون تا پنج شیش ساعت بعدش.

وقتی برگشتم آه از نهادم بلند شد... خیلی ناراحت شدم بابت هدر رفت اینهمه آب و صد البته که مقصر خودم بودم و باید همه جا رو چک میکردم.اینم از حالا به بعد اضافه شد به موارد کنترل های قبل از خروج خونه.

3_اینو که گفتم یادم اومد که من چقد فوبیای گم شدن یا جا گذاشتن وسایل دارم.چیزایی مثل کلید، گوشی، کیف پول، شارژر، کارت بانکی ،وسایل بچه ها و چیزای باارزش مثل طلا (اصن واسه همینه که خیلی خیلی کم از جواهرات استفاده میکنم.نباشن آدم راحته و از هفت دولت آزاد).همش در حال چک کردنشون هستم وقتی میریم جایی و میترسم که جا بزارم و فراموش کنم.شاید اگه بدونین که من قبل رفتن مهمونی یا هر مراسمی چقد بدو بدو دارم و باید به تیپ و لباس و وسایل چهار نفر رسیدگی کنم به جای یک نفر، شاید کمی به من حق بدید بابت این حواس پرتی ها.

4_سیب خانوم امسال اولین سالی هست که روز مادر رو میدونه و روزشماری میکنه.قبلا هم جوری بود که میدونست ولی باید بهش میگفتیم و خودش یادش میرفت.یه جور خوشمزه و مظلومانه ای میگه مامان، فلانی(دوستش) میخواد برای مامانش کاردستی و هدیه درست کنه.من بلد نیستم.حالا چیکار کنم.چی بهت کادو بدم.انقد شیرین بود این گفتنش که بغلش کردم و کلی چلوندمش و میگم من خیلی خوشبختم که تورو دارم.به میم میگم کارت در اومده! دیگه نمیتونی هیچ مناسبتی رو بپیچونی! بچه ها رو شیر میکنم و میفرستم جلو😁.

5_جالبه که بگم که کارهای خونه هنوز تموم نشده.همه وسایل تلنبار شده تو اتاق ها و ما همچنان وسط خاک و سرامیک و سیمان و ... زندگانی میکنیم.چرا؟ چون اون آقای استاد کلی بدقولی کرده و کار نیمه تمام رو رها کرده و رفته یه سر یه کار دیگه که مبادا هیچکدوم رو از دست بده شب عیدی.هووووف.اصن هیچی نگم بهتره.فعلا اوضاعمون اینجوریه و من خیلی خانومانه تحمل میکنم و چیزی نمیگم.

6_به مامانا محبت و علاقه مون رو نشون بدیم و تنهاشون نزاریم و حتما بهشون سر بزنیم.مامانا خیلی دلشون نازکه.میخوام بگم که دست مادر همسرتون رو هم ببوسین، حتی اگه ازشون دلخورین و دلخوری ها زیاد عمیق و جدی نیست.به این فک کنید که اگه بعضی حرفها و رفتارها رو به جای مادر شوهر مامان خودتون انجام میداد چیکار میکردین؟ مطمینن زیاد دلخور نمیشید و زود فراموش میکنید.البته این موضوع در مورد رابطه های معمولی و عادیه نه رابطه هایی که خدای نکرده یکی از طرفین(حالا عروس یا مادر شوهر) مشکل دارن یا ذاتشون بده.منم امشب این کار رو انجام میدم علاوه بر مامانم.چون ایشون مامان یکی از مهمترین آدمهای رندگی من هست و منم قاعدتا دوستشون دارم دیگه.

پی نوشت ۱:سیب بزرگه هست که پنج سال و نیمشه و گلابی کوچیکه که سه سالشه.احتمالا از این به بعد با این اسم ها درموردشون بنویسم.

پی نوشت ۲: احساس میکنم این پست یکمی  لوووس و بی مزه شده.ولی دوست داشتم این چیزا رو یه جایی بنویسم و داشته باشمشون.

پی نوشت ۳: تمام یک هفته گذشته رو صبح ها حس افسردگی و ناامیدی شدید داشتم که فک میکنم بیشتر به خاطر وضعیت خونه است.ولی خوشبختانه عصرها و شبا حالم بهتر میشه.اینم یه جورشه دیگه.

 • ۹۶/۱۲/۱۷
 • طلوع ماه

نظرات  (۱۱)

 • شارمین امیریان
 • سلام طلوع جان.
  اولش بگم همون اولای خوندن پست با خودم گفتم چه قدر این پست دلچسب و خوبه. بعد رسیدم آخرش دیدم نوشتی لوس شده! =)

  1. وای منم بچه بودم دقیقا همین آرزو رو داشتم! ولی مامان همیشه می گفت بیا یه ذره دَم موهات رو کوتاه کنم بعد که می نشستم یهو کوتاه کوتاه می کردم. الان همیشه میگم مامان این قدر که من تو بچگی به خاطر موهام گریه کردم به خاطر هیچی دیگه گریه نکردم! =)

  2. آخییی! دعواش که نکردی؟!

  3. چرا چهار نفر؟! یعنی حواست باید به وسایل آقای میم هم باشه؟! 

  4. عزیزم! چه بامزه. بهش بگو یه نقاشی برات بکشه بعدم نقاشی رو بزن به کمد یا یه جایی که جلوی چشم باشه!
  +یادم اومد به این لطیفه که میگه به مامانم گفتم روز مادر چی برات بگیرم گفت یه کیف پول و یه گردنبند! فکر می کردم بگه تو آدم باش من هیچی ازت نمی خوام! حالا چی کار کنم؟! =)))

  5. وای چه نامرد!

  6. چه قدر خوب که نگاهت به مادر شوهر این طوریه. منم به شدت باهات موافقم. خیلی وقتها هم در اطرافیانم دقت کردم حرفی که مامانشون میزنه رو مشکلی باهاش ندارن همون حرف رو اگه از مادرشوهر بشنون چه جنجالی راه می ندازن یا دست کم کلی بهشون برمی خوره. خیلی ها از اول به فامیل شوهر به دشمن بالقوه نگاه میکنن. البته برعکسشم هست. خیلیها هم به عروسشون به همین چشم نگاه می کنن.

  خدا دخترهای گلت رو حفظ کنه طلوع جان.
  پاسخ:
  سلام شارمین جان.
  چون تو این دوره و زمونه دوست داشتن مادرشوهر یکم لوس بنظر میاد، از اون نظر گفتم😂 وگرنه در مورد بچه ها که خودمم دوست دارم بیشتر بنویسم.

  1_اگه خودش شونه میزد مرتب یا صبح به صبح بدون نق زدن میزاشت من شونه کنم منم مشکلی ندارم☺ موهاش پرپشته و یه روز شونه نشه مکافاته.
  آخ آخ این موضوع که بیا یکم سر موهاتو فقط کوتاه کنم رو منم یادمه😢😢

  2_دعوا؟!!  نه بابا تو این موارد بی فایده است.چون ایشون بازم کار خودش رو میکنه.ولی تذکر رو اره.به جفتشون دادم.🙄🙄

  3_حالا به شدت اون دوتا و خودم نه.ولی آره😅 در حد نظر دادن رو  اینکه چی بپوشه و اماده کردن لباس و اتو و اینا ، ایشون هم آره.

  4_ نقاشی هم میکشه ولی دیشب گفت که یه کاردستی درست کرده بود به اسم جامدادی با لیوان پلاستیکی و اینا که فعلا تو شلوغی خونه گم شده و هنوز به دست من نرسیده😊 ولی همون تعریفاش هم کلی منو خوشحال کرد.
  +😂😂😂😂

  5_😭😭😭😭

  6_نمیگم منم عالیم و تا حالا مشکلی نداشتم باهاشون.ولی اگه حرفی پیش بیاد تصور میکنم مامان یا خواهر خودم گفتن و زود فراموش میکنم.
  واقعا چقد بده که از همون اول به چشم دشمن همدیگه رو نگاه کنن.

  ممنونم از حضورت و از وقتی که گذاشتی😊
  سلام به مامان سیب و گلابی.  خانمی روزت مبارک.  ببخش که اینقدر عقب میفتم از پستات.  خیلی بیکار نمیشم . با اجازه ت تازه از فردا قراره دست به کار خونه بشیم.  کارای طراحی م عقبه.  تند میام تند میرم . تنت سلامت باشه عزیزم
  پاسخ:
  سلام عزیرم.زنده باشی.😊
  این حرفا چیه خانوم.هروقت  تونستی و وقت داشتی بیا.
  انشاالله که کارات به خوبی پیش بره و با دل خوش باشه.
  گلابی؟! :-)))
  میخوای یه لقب دیگه واسه کوچیکه انتخاب کن.
  روزت هم مبارک
  پاسخ:
  خودمم به فکر فرو رفتم با کامنتت.
  به اون جنبه های دیگه که برای گلابی به کار میبرن فک نکرده بودم.
  حالا اگه چیز بهتری به ذهنم رسید عوضش میکنم.
  ممنونم دکترجان.😊
  روزت مبارک مامان مهربون.سیب و گلابی رو هم ببوس.امیدوارم خدا برات حفظشون کنه.ای جونم به دو تاشون با کارا و حرفای خوشمزشون.ماشالله.
  امسدواذم زکودتذ کارای خونه هم سر و سامون بگیره و باخیال راحت یه چایی توی حیاط بخوری😊
  پاسخ:
  ممنونم نبکا جان.خدا سایه تو بالای سر جوجه خان حفظ کنه انشالله.
  آخ جمله آخرت چقد خوب بود🤗
  یعنی میشه؟😊 اونم با خیال راحت؟
  منم موی بلند دوست دارم به شرطی که خودشون بفهمن و شونه بشن
  عخییییی ماهم بچه بودیم بابام میخریدو ما باکلی پززززز کادو میدادیم به مامانم،یادش بخیر
  بعد این تک تک مناسبت هارو به دوتا فسقلی بگو و باخیال راحت منتظر کادوهای خوشگل باش خخ 
  راجه به مادرشوهر نمیتونم ببخشمش😁اماخب امروز میریم دیدنش
  دخترات منو یاد خودمو وخواهرم میندازه،فاصله سنی ماهم اینجوریه،خیلی باهم خوب و صمیمی هستیم.
  پاسخ:
  خخخ پس توام مثه دختر منی.اگه کم پشت باشه موهات راحته.
  عخیییی😍😍
  آره همینکارو میکنم😁😁 فقط مشکل اینه که تابلو میشه که من بهشون گفتم چون خودشون معمولا یادشون نمیمونه.
  آفرین دختر خوب.همون دیدنش هم برید و قهر نباشی هم خوبه.☺
  فاصله کم هرچند اولاش برای من خیلی سخت بود ولی الان برای جفتشون خوبه.دیگه صبح تا شب با همن و مشغول بازی و خرابکاری.
  بزرگ هم بشن انشالله باهم همدل و صمیمی میشن.مثه شما.
  روزت مبارررررررررک دوبله،هم مادری و هم زن.
  روز خودمم مبارک😁
  پاسخ:
  ممنوووووون😘😘
  روز خودتم مبارک ایضا🤗
  روزت مبارک ماه جان
  خدا حفظ کنه دخترای نازتو
  پاسخ:
  ممنونم ماهی جان.😘
  روز توام مبارک باشه.😊
  چقدر حس زندگی تو این پست زیاد بود
  الهی همیشه شاد و سلامت باشید
  همه ی روزهاتون کنار هم مبارک و شاد باشه

  پاسخ:
  زنده باشی تیلو جان.
  شما هم همچنین.😊😊
  قربون این سیب و گلابی برم من. ببوسشون. روزت حسابی مبارک
  پاسخ:
  سلامت باشی دلارام جان.😊
  خدا دخترکوچولوت رو واست حفظ کنه.
  سلام خوبی عزیزم.  دخترا خوبن.  مشغول کار و بار آخر سالی حتما که نیستی . خوش باشی
  پاسخ:
  سلام.ممنون.خوبیم خداروشکر‌.
  الان در مرحله پیش تمیز کاری هستیم.داریم خونه رو کم کم از زیر خاکها میکشیم بیرون.😅😅هنوز خیلی کار هست تا تمیز بشه.😭😭
  به امید خدا.
  آخی چقدر دلم سوخت بابت هدررفت اونهمه آب،‌خود منم خیلی حساس هستم به هرگونه اسرافی اما متاسفانه به دلیل وسواسی که از مادرم به ارث بردم مصرف آبم بالاست و خیلی بابت این موضوع عذاب وجدان دارم
  روز مادرت هم با تاخیر مبارک باشه عزیزم، ایشالا سالهای سال سایت بالای سر بچه هات باشه. چه حرفهای خوبی هم نوشتی راجب بوسیدن دست مادرشوهر، احسنت به اینهمه شعور و فهم و درک.
  وای منم خیلی به داشتن طلا حساسیت دارم،‌تا وقتی دارمشون همش استرس دارم گم بشن و فکر کنم وقتی برای خونه اون یذره طلایی که دارم رو بفروشم دیگه خیالم راحت بشه.
  امیدوارم اون افسردگی صبحها هم با اومدن سال نو جاش رو به شادی و نشاط و دل خوش بده عزیزم...
  پاسخ:
  خودمم خیلی ناراحت شدم بابت اینهمه آب و دلم سوخت.هرچی صرفه جویی کرده بودیم با این هدررفت دود شد رفت هوا.
  ممنونم مرضیه جان.لطف داری بهم.☺☺
  منم وقتی طلا میپوشم هی باید چک کنم و حواسم باشه بهشون.😁😁
  چون سابقه ی گم کردنشون رو دارم.
  انشالله  که پولش جور بشه و زودتر خونه دار بشید.
  متاسفانه این حالتهای کسل بودن و بی حوصلگی گاهی برای آدم پیش میاد دیگه.من موقع بیکاری بیشتر دچار این حس و حال ها میشم.باید هم خودم رو سرگرم یه کاری کنم که نیافتم به فکر و خیالهای مسخره.😉

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">